„Víš, že je mi dvanáct, nevadí ti to?“ Začíná válka s predátory internetu

Česká televize

Začátek nového týdne a první červencový den představí v Domě ČT tvůrci Vít Klusák a Bára Chalupová svůj očekávaný dokument V síti. Film o zneužívání dětí na internetu aneb jak se „z lovců stanou lovení“. Beseda, které se zúčastní i hlavní protagonistky, začíná ve 13 hodin.

 

 


 

„Za deset dnů oslovilo naše herečky dva a půl tisíce mužů,“ říká k natáčení dokumentarista Vít Klusák a dodává: „Připadá nám důležité otevřít samotný fenomén, aby se o tom bavili rodiče s dětmi. Spousta rodičů by pravděpodobně dvanáctiletou holčičku nepustila přes noc na diskotéku. Ale klidně ji nechají tři čtyři hodiny za zdí u Facebooku a vůbec nepřemýšlejí, že je vystavená možná daleko většímu nebezpečí, než kdyby s kámoškama někde trsala.“

 

Celovečerní dokumentární film V síti naléhavým způsobem otevírá doposud tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Jen ze statistik vyplývá, že bezmála čtvrtina českých dětí (22 %) na vlastní oči zažila, že před nimi někdo masturboval prostřednictvím webkamery. Tato čísla navíc meziročně̌ narůstají. Alarmující je i zjištění, že většina rodičů o výše uvedeném nic netuší, čehož virtuální útočníci pochopitelně̌ využívají.

 

Do crowdfundingové kampaně na podporu vzniku filmu se zapojilo přes čtyři a půl tisíce lidí a tvůrcům se podařilo vybrat více než trojnásobek cílové částky. Do karlovarského Domu ČT na Divadelním náměstí zavítají 1. července hodinu po poledni vedle dvojice autorů Víta Klusáka a Báry Chalupové taky tři hlavní (ne)herečky, které se situovaly do role nezletilých dívek stojících v zájmu dospělých mužů.

 

Karolína Blinková
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist