Natáčení nové show ze soudní síně „Soudy Kláry Slámové“ je v plném proudu

TV Nova

Je nesmlouvavá, je nekompromisní a za každých okolností spravedlivá. Taková je JUDr. Klára Long Slámová v životě i v nové roli soudkyně celosvětově úspěšné show, v níž prim hrají skutečné příběhy ze soudních síní. Případy, které se staly, spory, které možná prožili i vaši známí, vyhrocené situace, které aktéry dovedly až před soud. Jak je rozsoudí nejslavnější právnička v Česku?

 


 

Celosvětově úspěšný formát, který staví na reprodukci skutečných příběhů ze soudních síní, přinese stanice Nova 2 poprvé už v pondělí 6. března a pak každý den v 17:05. Show Soudy Kláry Slámové v tuzemsku nemá obdobu, neboť soudcovský talár neobléká herečka, nýbrž žena na svém místě. „Jsme rádi, že spolupráci na naší show přijala renomovaná česká advokátka Klára Long Slámová. Čímž se Soudy Kláry Slámové stávají v Česku jedinou show ze soudních síní s erudovanou personou v hlavní roli,“ říká programová ředitelka skupiny Nova, Alex Ruzek. Radost ze spolupráce má i populární advokátka. „Musím říct, že mě natáčení baví a v roli soudkyně se cítím opravdu dobře. Pochopitelně je to úplně jiná role, než jakou znám z pozice advokáta. Tam vždy straním svému klientovi, zato soudce musí být nestranný. V tomto ohledu se moje skutečná praxe s filmovou srovnat nedá. Natáčení nicméně beru jako zábavu a příjemné zpestření mé práce,“ přiznává JUDr. Klára Long Slámová.

 

Její skutečné případy jsou jedněmi z nejvíce sledovaných v zemi. Klára Slámová je veřejnosti známá jako obhájkyně Jiřího Kajínka, zastupovala rodinu Moniky Kramné, byla advokátkou Václava Šrouba v kauze CzechTek 2005.

 

A právě díky jejím reálným zkušenostem v oblasti práva a soudnictví, nespočtu kauz a případů spoluutváří unikátní televizní projekt. Jak se zkušená právnička vyrovnala s novou rolí soudkyně? „Na natáčení jsem se velmi těšila, ani jsem necítila trému. Samozřejmě, že první natáčení je vždy náročnější, ale na tomto pořadu pracuje velmi zkušený tým lidí, ve kterém se cítím moc dobře,” sdělila první dojmy z natáčení s tím, že role soudkyně se jí líbí.

 

Kauzy inspirované reálnými událostmi, příběhy plné emocí, živých a spontánních dialogů, dramatických vyvrcholení, ale také humoru – to jsou Soudy Kláry Slámové. Zazní poprvé 6. března a pak každý den v podvečer na Nova 2.

 
 

V prvních dílech uvidíte:

Příběh milostného trojúhelníku, na jehož stranách stojí dvě sestry. Alena je přesvědčená, že její manžel Zdeněk má minimálně dvouletý poměr s její sestrou Dášou. On toto tvrzení ale odmítá a rozvádět se nechce. Oporou mu má být právě Dáša, která má manželčino podezření vyvrátit. Před soudem ale změní svědectví a dosvědčí, že s ním má aféru už pár let. Právnímu zástupci Zdeňka se ji však podaří nachytat při lži. Když si Dáša uvědomí, že za křivou výpověď hrozí tři roky ve vězení, přizná pravdu. Lhala ze žárlivosti. Jak to dopadne a jak rozhodne soudkyně?

 

Příběh manželského páru, v němž došlo k pokusu o vraždu. Ona tvrdí, že se jí manžel pokouší zbavit. Bojí se o svůj život a chce se rozvést a případný další soudní spor o pokusu o vraždu by zvážila po rozvodu. On její tvrzení ale rázně odmítá a tvrdí, že se jen snaží, aby si manželka občas užila život. Párkrát ji sice dostal do těžké situace, ale vždycky to bylo jen z legrace. Zdá se, že manželka ze sebe pouze dělá oběť, pro což má pádný důvod. Jak rozhodne soudkyně?

 

Spor o péči o dítě. On tvrdí, že se jeho bývalá žena nedokáže postarat o jejich syna a chtěl by ho do své péče. Důvodů má několik, jeho exmanželka nemá práci a navíc si vytváří nezdravou psychickou vazbu se synem. Ona ale tvrdí, že jí její bývalý manžel chce zničit život tím, že jí vezme syna. To se ale může stát jen přes její mrtvolu. Kde je pravda a jak rozhodne soudkyně?

 
 
Kateřina Kotalová
One Response to Natáčení nové show ze soudní síně „Soudy Kláry Slámové“ je v plném proudu

  1. Michaela Němečková napsal:

    Dobry den, muzu se zeptat jak zjistit, nebo jestli jsou jeste nejake castingy do tohoto poradu, po případě, seriály na Barrandově (soudce Alexandr, aféry, apod.)
    Dekuji mockrat :)…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TOPlist